Σάββατο, 12 Απριλίου 2014 12:19

Δεν πειράζει παιδιά! Συγχαρητήρια!

Οι παίδες του Πύργου δε τα κάταφεραν στον ημιτελικό του F4 Παίδων.

Οι μικροί μας ποδοσφαιριστές γνώρισαν την ήττα με 9-2 από τον Α.Ο. Πάρου αλλά με τη συνολική τους παρουσία τη φετινή σεζόν άφησαν υποσχέσεις για το ποδοσφαιρικό μέλλον του νησιού μας.

Η ομάδα του Πύργου προηγήθηκε στο 1ο μόλις λεπτό με γκολ του Τζούρου για να ισσοφαριστεί στο αμέσως επόμενο λεπτό από τον Σαρρή Κωνσταντίνο.

Η ομάδα της Πάρου πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 4' (2-1) με το γκολ του Σαρρή Κοσμά ο οποίος έκανε και το 5-1 στο 36'..

Ο Βενέτης στη συνέχεια πέτυχε 4(!) τέρματα για τον Α.Ο.Π. για να μειώσει ο Γκιργκιρής στο 39' σε 7-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό ο Α.Ο.Π. πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Σαρρή Αναστάσιο και Νταουκλάρι για να έρθει αυτό το τελικό 9-2.

Στον άλλο ημιτελικό έπειτα από ένα ματς θρίλερ που έληξε 3-3 ο ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ επικράτησε στα πέναλτι με 5-4 του Α.Σ. Σύρου 2002.

Το thirasport.gr εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια στους ανθρώπους της ομάδας του Α.Ο. Πύργου για την διαπαιδαγώγηση των μικρών μας αθλητών και εύχεται καλή συνέχεια στο έργο τους.