Δευτέρα, 23 Φεβρουαρίου 2015 11:14

5η θέση με ανατροπή

Στην 5η θέση τερμάτισε ο Καρτεράδος που επικράτησε του Αστέρα με 2-3 στον Άγ. Αρσένιο.

Ο Καρτεράδος ταξίδεψε στη Νάξο χωρίς τον προπονητή του Λευτέρη Τζούρο, που απουσίασε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων στο ΔΑΠΠΟΣ έχοντας όμως μια από τις ψυχές της ομάδας στο πάγκο του, τον βοηθό Χαράλαμπο Δεναξά.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πατάνε καλύτερα και να αναοίγουν το σκορ με τον Δενδρινό στο 7' με ψηλοκρεμαστό σουτ.
Πείσμωσαν
Μετά το 1-0 οι ''κόκκινοι'' έβαλαν το κεφάλι κάτω και έφτασαν με πείσμα σε μια επική ανατροπή. Στο 19' ο Αγκαράϊ με προβολή φέρνει το παιχνίδι στα ίσια, για να δώσει το προβάδισμα στον Καρτεράδο ο Ζερβάκης στο 42' μετά από μπαλιά του Σελιστάϊ (1-2).
Δύο λεπτά αργότερα ο Βαζαίος παίρνει το ''ριμπάουντ'' από την απόκρουση του Αξαόπουλου σε σουτ του Βλαβιανού και γράφει το 1-3.

Στην επανάληψη πέρασαν στο παιχνίδι οι Πενίκου και Δρύλης με τον Αστέρα να παίρνει την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να έχει τη μεγάλη φάση. Η υπεροχή του Αστέρα καρποφόρησε στο 92' όταν ο Δενδρινός μετουσίωσε σε γκολ την ανατροπή του Μαρούλη από τον Χοχάϊ με τους γηπεδούχους να ζητάνε και άλλα δύο πέναλτι νωρίτερα.

Συνθέσεις
Αστέρας Τραγαίας (Κατσούλης): Αξαόπουλος, Σφυρόερας (46΄Πενίκου), Βασαλάκης Ν., Κατσούλης, Δεγαϊτας (46΄Δρύλης), Βασαλάκης Γ. (77΄Τουλούπης), Επταήμερος, Μαρούλης, Δενδρινός, Αγγελής,Ψαρρός.
Καρτεράδος (Δεναξάς): Κουρδελάκης, Βαρμάζης (82΄Αντιμισάρης), Κλουβάτος (λ.τ. 87΄Πρέκας), Νομικός, Βλαβιανός (73΄Τζούρος), Αγκαράι, Βαζαίος, Σελιστάι, Ζερβάκης.