Σάββατο, 07 Μαρτίου 2015 15:25

Έσπασε το ρόδι στο τέλος

Τη νίκη με  κατέκτησαν οι Έφηβοι της Α.Ε.Σ. επί των αντίστοιχων των Φαναρίων.

Ο αγώνας έγινε στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ σήμερα Σάββατο 7/3/15 για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου πρωταθλήματος Εφήβων ΕΣΚΚ.

Από νωρίς οι βάσεις
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με την Α.Ε.Σ. να ισσοροπεί γρήγορα και να κλείνει το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενη με 15-14.
Η υπεροχή της ομάδας της Α.Ε.Σ. συνεχίστηκε και στο 2ο δεκάλεπτο με τους παίχτες του κ. Αξιώτη να μη χάνουν το προβάδισμα και να κλείνουν το ημίχρονο προηγούμενοι με το σκορ να είναι στο 39-25 και με την ομάδα της Α.Ε.Σ να δείχνει πως θα καταφέρει να πάρει τη νίκη της τιμής στη φάση των ομίλων μιας και αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς με την ομάδα της Α.Ε.Σ. να μην περνά στο F4 του πρωταθλήματος.

Άνοιξε την ψαλίδα
Στο δεύτερο μισό η Α.Ε.Σ. δε πάτησε φρένο και παρέμεινε συγκεντρωμένη για να κλείσει την 3η περίοδο προηγούμενη με 53-31 με το τελικό σκορ να είναι 73-44.

Συνθέσεις:
Α.Ε. Σαντορίνης: Μαρκοζάνες 4, Ρούσσος 4, Δαμίγος 17(1), Φερετάϊ 2, Μπαλιάκας 2, Γκούφας 4, Μπουραντάς 15, Νομικός 3 (c), Θεωδορόπουλος 4, Aργυρός 6, Σέου 12
ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ: Φραντζέσκος, Λυχνός 2, Χάλκος 2, Κώτσος 6, Ψαρράς 1, Ζευγώλης 7(1), Μανιός, Προμπονάς 13, Μουστάκης 13(1), Κώτσος Ε., Φραντζέσκος Ι., Ελευθερίου